Charytatywnie

Od 2018r wspieramy Against Breast Cancer, europejską instytucję charytatywną w zakresie recyklingu staników.

Recykling biustonoszy to ruch społeczny, do którego zapraszamy wszystkie kobiety.

Każda z nas posiada w szafie staniki niechciane, nieużywane lub całkowicie zutylizowane. Prosimy, wyślijcie je do nas. Część z nich trafi do kobiet w krajach rozwijających się, inne zostaną przetworzone, a pieniądze z recyklingu zasilą fundusz kampanii Against Breast Cancer, walczącej z rakiem piersi.

Za każdą tonę uzbieranych staników, Against Breast Cancer otrzymuje 3500zł  na pionierskie badania nad rakiem piersi.

Wszystkie zainteresowane osoby zapraszamy do oddania niechcianych staników do naszego punktu w Mielcu. Tutaj znajdziecie ‘Bra Bank’, czyli wielki różowy kosz na biustonosze do recyklingu.

Zapraszamy również do recyklingu wysyłkowego:

Bilbette Sp z o.o.

Ul Miła 4

39-300 Mielec

UWAGA:

  • Oddawanie staników nie jest połączone z żadną ofertą zakupową, czy marketingową.
  • Z recyklingu mogą skorzystać wszyscy, nie tylko nasi klienci.
  • Prowadzimy recykling cały rok.

W Polsce zachorowalność, jak i umieralność na raka piersi konsekwentnie rośnie – w ciągu roku nowotwór piersi diagnozuje się u 18-19 tys. kobiet, a 6 tys. pacjentek umiera. Specjaliści przyczyn doszukują się w braku profilaktyki – kobiety wciąż za rzadko kontrolują zdrowie swoich piersi.

W Polsce można zgłosić się na bezpłatne badania mammograficzne. Są one przeznaczone dla kobiet w wieku 50-69 lat i pozwalają wykryć guz we wczesnym okresie rozwoju. Wczesna diagnostyka to klucz – obecnie leczenie raka piersi jest tym skuteczniejsze, im wcześniej wykryje się guza.

Na raka piersi najczęściej chorują kobiety po 50. roku życia, jednak co trzecia chora pacjentka jest w wieku 30-49 lat. Niestety przybywa kobiet młodszych, u których diagnozuje się raka piersi. W ciągu ostatnich 30 lat liczba pacjentek z przedziału wiekowego 20-49 wzrosła dwukrotnie. [źródło: mamadu.pl]