Masaż twarzy taśmami do modelowania biustu – nie polecamy!

Na dnie szuflady z bielizną został kawałek taśmy do biustu Boob Tape. Być może nie pozbyłaś się jeszcze skrawków po docięciu taśmy do wieczorowej kreacji. Nie lubisz wyrzucać czegoś, co może się jeszcze przydać? Myślisz, to może być to idealna okazja, by wypróbować domowy masaż twarzy bio-kinesiotaping z zastosowaniem taśm do biustu.

Coraz częściej widzimy TikTokerów oklejających swoje twarze przez noc, aby zapobiec zmarszczkom, a chirurdzy plastyczni mają przemyślenia – długoterminowe skutki przeważają nad potencjalnymi korzyściami krótkoterminowymi.

 

Bio-estetyczny tejping twarzy – Mit czy hit?

Co na to eksperci? Taśmowanie twarzy działa jako natychmiastowa strategia redukcji drobnych linii i zmarszczek; jednak technika ta może powodować podrażnienie w krótkim okresie, a nawet powodować bardziej widoczne oznaki starzenia w dłuższej perspektywie, według chirurgów plastycznych.

Teoretycznie masaż zmarszczek taśmami działa, ale to tylko rozwiązanie na krótką metę, mówi Dr Konstantin Vasyukevich w wywiadzie dla sharpe.com „Masaż twarzy taśmami, tzw ‘kinezjotaping’ zapewni natychmiastowe rezultaty, których pragniesz w ciągu dnia, ale nie poprawi drobnych linii i zmarszczek na twarzy osoby w sposób długoterminowy. Chociaż technika ta może być przydatna do stworzenia „efektu wizualnego” w przemyśle rozrywkowym na potrzeby sceny filmowej lub sesji zdjęciowej, zdaniem lekarza, taping twarzy nie powinien być stosowany na co dzień.

Co więcej, obklejanie twarzy może dać efekt odwrotny do zamierzonego, mówi kolejny ekspert dr Michael Horn „Kiedy obklejasz twarz, aby utrzymać mięśnie w bezruchu, uniemożliwiasz im robienie tego, co powinny, a tym samym zwiększasz opór” — wyjaśnia. „Robiąc to, trenujesz mięśnie twarzy, aby pracowały ciężej, i z kolei stały się silniejsze. Z czasem mogą stać się silniejsze, przyspieszając powstawanie drobnych linii i zmarszczek, których miałaś nadzieję uniknąć”.

 

Chociaż tejping twarzy może dać krótkotrwałe rezultaty i być bezpieczny od czasu do czasu, na dłuższą metę może pogłębiać zmarszczki i powodować natychmiastowe podrażnienie i dyskomfort. Zamiast oklejać twarz taśmą na noc, trzymaj się sprawdzonych technik, które pomagają zapobiegać powstawaniu zmarszczek, takich jak codzienne noszenie kremu z filtrem przeciwsłonecznym i stosowanie produktów do pielęgnacji skóry z retinolem w codziennej rutynie, dodaje dr Horn.

Czy żaden masaż twarzy nie działa?

 

 

Procesy starzenia w obrębie twarzy zachodzą nieustannie i każda z nas jest tego świadoma. A jednak niewiele osób przywiązuje większą wagę do faktu, że pod skórą twarzy, na którą nanosimy kremy i maseczki, znajdują się mięśnie. Jeśli chcemy uniknąć zarówno przewlekłych napięć związanych ze stresem, jak i zwiotczenia tkanki mięśniowej, musimy mieć również świadomość konieczności pracy z mięśniami twarzy. Podjęcie działań to duży krok w stronę dbania o własne ciało, a jego konsekwencje są widoczne gołym okiem. Jesteśmy na TAK masowania ale bezpiecznymi metodami.

Masaż kobido  

 

 

To masaż znany już w starożytnych Chinach, określany mianem niechirurgicznego liftingu twarzy. Za jego pomocą jesteśmy w stanie dotrzeć do głębokich warstw skóry, pobudzić krążenie krwi, a także widocznie odmłodzić wygląd, dzięki stymulacji układu limfatycznego. Lista korzyści ze stosowania kobido jest długa:

  • Masaż Kobido zapewnia zdrowy koloryt skóry, odmłodzenie i spłycenie zmarszczek. Ponadto pozwoli to uniknąć przedwczesnych zmarszczek.
  • Rozluźnia mięśnie twarzy i łagodzi sztywność i napięcie.
  • Usuwa toksyny, zanieczyszczenia i martwe komórki skóry, jednocześnie zwiększając przepływ krwi i limfy do twarzy. Dzięki temu uzyskasz nowszą i świeższą cerę.
  • Zmniejsza problemy ze strony układu pokarmowego, które nękają Cię na co dzień.
  • Poprawia wzrok.
  • Kobido łagodzi bóle głowy i pomaga w bardziej produktywnym podejściu do dnia.
  • Może również zmniejszyć bruksizm, czyli stan, w którym nieświadomie zgrzytasz, zgrzytasz lub zaciskasz zęby.
  • Kobido łagodzi stres.

Efekt liftingu uzyskujemy poprzez szybkie i zdecydowane ruchy, przypominające szczypanie, delikatne pociągnięcia oraz ugniatanie. Na masaż warto znaleźć 45 minut w ciągu dnia, a według specjalistów najlepiej wykonywać go po południu lub wieczorem. Kobido jest jedną z bardziej wymagających technik masażu, jednak można nauczyć się stosować go samodzielnie. Ten masaż odmładzający można obejrzeć w kanale YouTube np. wykonany przez Lisę Eldridge, makijażystkę Keiry Knightley, Evy Green i Alexy Chung.

Życzymy powodzenia w masowaniu, a taśmy do modelowania biustu pozostawmy w szufladzie na takie właśnie wyjątkowe okazje – na biust, a nie na delikatne buzie. Nasze rewelacyjne taśmy Boob Tape nie posiadają lateksu oraz mają termin przydatności do 3 lat. Pewnie wykorzystasz je jeszcze nie raz ☺!