Rodzaje biustonoszy – jaki typ stanika dla Twojego biustu?

O ile przeczytałaś już nasz poprzedni wpis o dobraniu rozmiaru biustonosza (jeśli nie – kliknij tutaj!) to mamy dla Ciebie świetną wiadomość – przeszłaś już większą część drogi, która zaprowadzi Cię do pełnego stanikowego komfortu! Jednak cóż, musisz zarazem wiedzieć, że sam rozmiar to wciąż nie wszystko… Liczy się również fason biustonosza i to właśnie na tej kwestii się tu dziś skupimy.☺

 

 

 

 

Spróbuj zajrzeć w dowolny sklep internetowy, który ma w swojej ofercie biustonosze. Twoim oczom ukażą się dziesiątki modeli – i wcale nie chodzi tu wyłącznie o różnorodność ich kolorystyki… Jasne, możesz tu po prostu wybrać model, który najbardziej przykuje Twoją uwagę. Jednak wcale nie oznacza to, że będzie on dobrze leżał akurat na Twoim biuście. Czy wiesz, że istnieje kilkanaście rodzajów staników? A to wciąż tylko te podstawowe modele. Wiele kobiet czuje się zdezorientowanych, gdy napotyka nazwy typu bralette, bardeau albo demi cup bra… Rozróżnienie ich czasem okazuje się nie lada wyzwaniem! Na szczęście, specjaliści brafittingu wzięli sprawę w swoje ręce. I tak oto przeróżne typy biustonoszy umieszczone zostały w jednym zestawieniu. A całą tę wiedzę, jaką powinnaś w tej kwestii posiadać, my przekazujemy poniżej – zatem zaparz swoją ulubioną herbatę i śmiało bierz się za lekturę!

 

 

Pierś piersi nierówna – czym się kierować wybierając biustonosz?

Pamiętaj – Twoje piersi różnią się od biustu innych kobiet nie tylko rozmiarem. I choć znajomość tego paramtetru jest absolutną podstawą brafittingu, to jednak wiele różnic tkwi w innych aspektach. Przykładowo – weźmy pod lupę rozstaw piersi. U jednej dziewczyny piersi będą rozstawione bardzo blisko siebie, a inna, nigdy nie osiągnie pełnego dekoltu, w którym będą one do siebie ściśle przylegać. (No, chyba że skorzysta z silikonowych wkładek push up, bo umieszczając je w staniku piersi będą znacznie bardziej uniesione, a dekolt – pełny i uwodzicielski.?)

 

Sam kształt biustu też jest kwestią różnoraką – zwykle mówi się o stożkowym lub półkolistym, ale to tylko te dwa najbardziej podstawowe rodzaje. Najbardziej doświadczone brafitterki są w stanie wskazać ich znacznie więcej – np. biust boczny, smukły czy przypominający łezki.

 

Wspomniana już odmienność dostrzegalna jest nawet w przypadku sutków. Wyróżnić możemy tu chociażby brodawki: wklęsłe, długie oraz płaskie. Co więcej – sam ich rozmiar też jest mocno zróżnicowany i nie zawsze zależy on ściśle od samej wielkości piersi. Wszystko to w dużej mierze jest czynnikiem genetycznym, ale sporo wynika tu również z Twojego stanu zdrowia, dnia cyklu miesiączkowego, pielęgnacji czy po prostu wieku. Raczej nie zdziwi Cię fakt, że wraz z upływem lat zmniejsza się poziom ujędrnienia i sprężystości piersi. O ile w młodości wypełnia je głównie tkanka gruczołowa – co wpływa na ich zwartą strukturę, o tyle upływ lat powoduje, że ów tkanka ustępuje miejsca tkance tłuszczowej. Poza tym, więzadła stają się wówczas mniej elastyczne i w ten oto sposób piersi tracą swój dawny kształt. Pewnie odbierasz to jako przykrą wizję (mniej lub bardziej dalekiej) przyszłości i zastanawiasz się czy możesz coś z tym zrobić, prawda? Tutaj akurat rozwiązaniem jest tylko jedno słowo: właściwa pielęgnacja! 

 

Z kolei podczas ciąży i w czasie laktacji kobiety raczej nie narzekają na wielkość ich biustu – w takiej sytuacji zdecydowanie przyda się dokonanie nowych pomiarów i zakup odpowiedniego rozmiaru stanika. Zupełnie inny będzie też biust kobiety, która jest już jakiś czas po urodzeniu dziecka, (a tym bardziej kilku). Wówczas piersi stają się jakby “puste” i zwykle potrzebują stanika z fiszbinami, który zapewni im duże podtrzymanie. No ale właśnie – co z tymi stanikami? Wiesz już co nieco o tej całej różnorodności kobiecych ciał, przejdźmy więc do rzeczy. 

 

 

Biustonosz usztywniany – tzw. padded bra

 

Stanik usztywniany jest chyba najpowszechniejszą opcją i stanowi zarazem punkt wyjściowy do wielu innych modeli biustonosza. To, co go wyróżnia to przede wszystkim fakt, że ma w swojej konstrukcji wszyte fiszbiny. Tak – to właśnie te niesforne “druty”, które nieraz przebijają się przez materiał stanika i atakują nasze piersi! Chyba każda kobieta zna to uczucie, a zarazem, każda go nie znosi… A akurat w biustonoszu padded, fiszbiny znajdują się nie tylko w dolnej części, ale również w obwodzie. Ma to za zadanie zapewnić maksymalne podtrzymanie biustu. Co ważne, w powszechnej opinii krąży nieraz mit, że ponoć wszystkie usztywniane staniki powiększają biust. Niemniej jednak, nie zawsze jest to prawdą. Jeśli ich miseczki wyłożone są jedynie cienką pianką lub gąbką to nie daje ona efektu push up.

 

Stanik z fiszbinami docenią szczególnie dziewczyny z biustem w średnim lub dużym rozmiarze. Jak już było wcześniej wspomniane, idealnie sprawdzi się on dla kobiet, których piersi z racji upływu lat lub odbytej ciąży, stały się nieco mniej jędrne – bo wówczas w takiej sytuacji dobre podtrzymanie i stabilizacja piersi w biustonoszu to podstawa.

 

 

Stanik push-up i super push-up, czyli wybawienie dla małych piersi

 

Biustonosz z push upem to rozwiązanie, którego raczej nie trzeba przedstawiać. Już bardzo dawno temau wkradł się w łaski dziewczyn, których biust jest raczej mniejszych rozmiarów. Umożliwia podkreślenie kobiecych kształtów – tworzy uniesienie oraz dekolt, fizycznie podnosząc piersi do góry i do wewnątrz. Stają się one wówczas optycznie większe – i to nawet o jeden/dwa rozmiary! Dodatkowo, jeśli chcesz poprawić kształt, podnieść lub wyrównać asymetryczne piersi, biustonosze usztywniane z efektem push up mogą wykonać dowolne (lub wszystkie) z powyższych – wówczas na etapie produkcji dodaje się włókno, piankę, żel, a nawet powietrze do określonych obszarów miseczki. 

Ten sam efekt można też oczywiście osiągnąć stosując wspomniane już wcześniej silikonowe wkładki wypełniające, które w dwóch rozmiarach kupisz w naszym sklepie Bilbette. 

 

Co jak co, ale stanik z push-upem sprawdzi się praktycznie u każdej kobiety, która narzeka na zbyt mały rozmiar biustu. Zresztą, to rozwiązanie nie tylko na specjalne okazje, ale również na co dzień – aby dodać sobie pewności siebie i podkreślić nasze atuty płci pięknej.

 

 

Biustonosz plunge – ideał do mocno wyciętych dekoltów

 

 

Stanik plunge to biustonosz z obniżonym mostkiem, który pozwala nam założyć ubrania z dużym dekoltem, takie jak bluzki czy sukienki z dekoltem w serek. A jeśli właśnie zastanawiasz się czym w ogóle jest wspomniany mostek – już wyjaśniamy! Chodzi tu o fragment materiału łączący dwie miseczki ze sobą. Zaś jeśli chciałabyś poszerzyć swoją wiedzę o budowie stanika, po więcej informacji zajrzyj koniecznie do naszego wpisu: “Jak dobrać idealny rozmiar stanika?”. Tutaj skupiamy się na fasonach biustonoszy, jednak to właśnie tam znajdziesz wszelkie informacje o rozmiarówkach, ściąganiu pomiarów czy właśnie o całej budowie stanika.

Biustonosz plunge możesz rozpoznać dzięki skośnym miseczkom i wąskiemu mostkowi. Ten model zwykle nie jest mocno usztywniany, fiszbiny znajdują się w nim jedynie pod miseczkami, ale w sklepach znajdziesz ten model również w wersji bez fiszbin. 

 

Gdy szukasz rozwiązania pod bluzkę z wycięciem w kształcie litery V albo chociażby pod nasz Kombinezon z kopertowym dekoltem z kolekcji Extravaganza, to stanik typu plunge będzie znakomitą opcją!

Jednak musisz wiedzieć, że ten typ raczej nie sprawdzi się u kobiet, których biust charakteryzuje się większym rozmiarem. Wówczas istnieje ryzyko, że piersi będą “uciekać” z miseczek, bo nie dostaną odpowiedniej stabilizacji. 

 

 

Biustonosz pełny – typu full cup

 

O ile omawiany wcześniej stanik plunge nie do końca nada się dla posiadaczek obfitego biustu, tak model full cup jest dla nich wręcz stworzony! Jego nazwa w tłumaczeniu na język polski to nic innego, jak “pełna miseczka (stanika)”. Dlatego, idąc tym tropem, łatwo wywnioskować, że ów model zakrywa większą część piersi. Ponadto, charakteryzują go również cechy, takie jak: wyższy mostek, szersze ramiączka oraz wydłużony obwód. Pełny biustonosz zapewnia maksymalne podtrzymanie dla biustu, a zarazem – stabilizację. Jest też bardzo wygodnym rozwiązaniem więc decydując się na niego, raczej nie będziesz narzekać na brak komfortu. 

 

Stanik typu full cup założysz wyłącznie pod ubrania, które nie mają wyciętego dekoltu – a to za sprawą jego mocno zabudowanej konstrukcji. Jeśli ubierasz wydekoltowaną bluzkę, postaw na inne modele staników – jest w czym wybierać! W końcu chyba żadna z nas nie chciałaby pokazywać stanika przechodniom mijanym na ulicy. Zasada jest jedna – bielizna to intymna część naszej garderoby i lepiej zminimalizować ryzyko tego typu wpadek.

 

 

Balkonetka

 

Biustonosz balkonowy to rozwiązanie do zadań specjalnych, które przy głębokim dekolcie sprawdzi się znakomicie! Nazwa “balkonetka” pochodzi od architektonicznego elementu, ponieważ ma pełnić funkcję balkonu lub półki na Twoje piersi. Wyróżniają go przede wszystkim dwie charakterystyczne cechy: 

1. posiada szeroko rozstawione ramiączka, które umiejscowione są niemal przy samych pachach,

2. górna część biustu pozostaje odsłonięta.

Dzięki temu, że piersi są mniej zakryte, balkonetka eksponuje i pięknie podkreśla Twój naturalny dekolt. 

 

Jeśli zastanawiasz się czy stanik balkonowy nada się dla większych, pełnych biustów, odpowiedź brzmi: tak! Ten model zapewnia duże wsparcie dla piersi – a to dzięki wszytym w konstrukcję fiszbinom. Tym, co z pewnością w nim docenisz jest fakt, że pasuje do naprawdę dużego wachlarza stylizacji. Dobrze komponuje się z bluzkami i sukienkami z głębokim dekoltem, ale nie tylko. Sprawdzi się zarazem pod nieco bardziej zabudowane części garderoby, ponieważ z racji faktu, że zapewnia doskonałe podtrzymanie, tworzy pod bluzką zaokrąglony, podniesiony kształt. Jeśli masz bluzkę z szerokim dekoltem, (np. w łódkę) i nie chcesz, aby ramiączka stanika były widoczne, wypróbuj właśnie balkonetkę – ramiączka są szersze, więc możesz pożegnać się z ramiączkami niesfornie wychylającymi się spod ubrania.

 

 

Biustonosz bandeau

 

Oto i pierwszy model, który nie posiada w swojej budowie ramiączek. Wykonany jest z jednego kawałka materiału – w większości rozciągliwego. Posiada elastyczny pasek u góry i u dołu. To właśnie ta gumka ma za zadanie zapobiegać przesuwaniu się biustonosza. Zapewnia więc duże wsparcie dla biustu. W większości modeli w środku stanika bardeau znajdują się wkładki, które pomagają zamaskować odstające sutki. 

Co ważne, w odróżnieniu od tradycyjnego stanika, który posiada haftki na plecach, bardeau to po prostu elastyczna opaska, którą należy zakładać przez głowę. Jedynym problemem jaki może powstać w związku z tym modelem jest fakt, że materiał zwija się, zanim dotrze do piersi.

 

Może i biustonosz bandeau wydaje się dość prymitywną formą podtrzymania piersi, ale nie daj się zwieść! Tego typu stanik bez ramiączek – jeśli tylko trafisz na dobrej jakości model – będzie dla Ciebie wyjątkowo komfortowym rozwiązaniem. Docenisz go szczególnie, jeśli nie jesteś zaprzyjaźniona z typowymi stanikami na fiszbinach. Jego zastosowanie jest bardzo szerokie, bo założysz go pod wszelkie ubrania z odkrytymi ramionami, np. bluzki hiszpanki czy sukienki bez ramiączek. 

Biustonosze typu bandeau zwykle sprawdzają się najlepiej u kobiet z piersiami małej lub średniej wielkości. Posiadaczki dużych biustów powinny jednak skłonić się ku usztywnianym stanikom, albo po prostu – ku naszej taśmie Boob Tape, dla której rozmiar miseczki nie ma żadnego znaczenia! Co ciekawe, z niej też możesz zrobić rozwiązanie a la stanik bandeau. Tylko że o wiele lepszy – bo bez pleców.?

 

 

Biustonosz multiway

 

To uniwersalny, wielofunkcyjny stanik znany również pod angielską nazwą “convertible bra”. Wiele dziewczyn uważa go za must-have w swojej szafie! Dlaczego? Cóż, to kolejny model do zadań specjalnych, a cały sekret jego fenomenu tkwi w ramiączkach. Mają haczyki, co sprawia, że można je przepinać na różne sposoby, abyś mogła całkowicie ukryć je pod ubraniem. To, jakie konfiguracje przepięcia możesz zrobić, zależy od modelu, który zakupisz, więc zdecydowanie warto sprawdzić to przed zakupem. W pożądanym wariancie stanika multiway ramiączka będą miały haczyki na każdym końcu, a na biustonoszu będzie wiele otworów, w które można je zaczepić. 

 

Jeśli chodzi o możliwości tego modelu – jest ich naprawdę wiele! Podstawowy sposób przepięcia to ramiączka skrzyżowane na plecach. Możesz go również założyć tak, aby tylko jedno ramiączko oplatało z tyłu Twoją szyję. Niektóre staniki multiway da się nosić nawet bez ramiączek.

Typowy convertible bra posiada w swojej budowie fiszbiny. Usztywnienie daje możliwość noszenia go przez posiadaczki zarówno mniejszych, jak i większych piersi. Zresztą, jak już pewnie wiesz z naszych pozostałych wpisów – to nie ramiączka, ale obwód zapewnia aż 90% podtrzymania biustu. Dlatego, jeśli tylko zakupisz stanik multiway z odpowiednio dobranym obwodem, z pewnością sprawdzi się również przy Twoich piersiach.

 

 

Biustonosz typu braletka

 

Bralette to tak naprawdę nie tyle stanik, co połączenie biustonosza i topu. W swojej konstrukcji nie posiada usztywnienia oraz fiszbin więc stanowi bardzo wygodne rozwiązanie dla biustu. W środku miseczek tego modelu często umieszczone zostają cienkie wkładki, które możesz wyjąć. W większości przypadków, braletki wykonane są tak, aby przede wszystkim pięknie wyglądały – stąd zawierają koronkowe zdobienia albo po prostu całe zrobione są z koronki. Tego typu staniki mają zwykle wydłużony fason – ich obwód rozciąga się nieraz aż do talii. Tworzy to seksowny i zmysłowy look, który zarazem bez obaw możesz założyć jako odzież wierzchnią – wiele dziewczyn nosi bralette jako crop top. Ale to, czy pójdziesz w ich ślady, w pełni zależy już od Twoich osobistych preferencji. 

 

Stanik braletka to opcja wręcz stworzona dla dziewczyn, które posiadają drobną budowę ciała typu petite. Z kolei dla posiadaczek dużych biustów ten model może nie zapewnić odpowiedniego podtrzymania – a to z uwagi na jego nieusztywnianą konstrukcję. 

 

 

Front-closure bra – biustonosz zapinany z przodu

 

Tutaj chyba nie trzeba wiele tłumaczyć – dokładnie tak, jak nazwa wskazuje, ten model posiada zapięcie z przodu, między miseczkami. Funkcjonalność przede wszystkim! Ułatwia to założenie stanika więc z pewnością sprawdzi się u dziewczyn, dla których zapinanie haftek stanowi nie lada wyzwanie. Zapięcie na klatce piersiowej to nie tylko rozwiązanie zapewniające wygodę, ale zarazem – może stanowić element biżuteryjny. Co więcej, taka modyfikacja zapięcia daje wiele możliwości ozdobienia tyłu stanika, co też często wykorzystywane jest przez producentów bielizny. Musisz jednak wiedzieć, że stanik z zapięciem na przodzie posiada wyłącznie jeden wariant obwodu, a zatem niestety nie możesz tutaj modelować jego szerokości. Dlatego też, tak ważne jest tutaj dobranie odpowiedniego obwodu. 

Ten model świetnie sprawdzi się przy bluzkach z głębszym dekoltem typu V, bo podobnie jak biustonosz plunge, ma obniżony mostek. A jeśli Twoja kreacja ma odkryte plecy, może warto rozważyć front-closure bra, który posiada wspomniane już zdobienia na plecach? Zjawiskowy efekt gwarantowany!

 

Biustonosz bustier

 

Stanik typu bustier, zwany też w angielskim jako “long line bra” zapewne wyda Ci się łudząco podobny do gorsetu. Coś w tym jest, ponieważ ma on znacznie wydłużony obwód i wiele zapięć na haftki. W zasadzie, to rozwiązanie stanowi połączenie tradycyjnego stanika oraz gorsetu. Gdy bustier rozciąga się na tyle, aby kształtować talię, wówczas można śmiało go nazywać gorsetem. Co ważne, ten model posiada również fiszbiny więc o brak podtrzymania piersi absolutnie nie musisz się tutaj martwić. Wiele kobiet uwielbia go za to, że nie dość, że pełni podstawowe funkcje stanika, to jeszcze pięknie modeluje sylwetkę. 

 

Stanik bustier sprawia, że ciężar biustu nie jest aż tak odczuwalny, dzięki czemu będą idealnym rozwiązaniem dla kobiet, które zmagają się z bólem pleców czy ramion. A niestety, ta przypadłość często stanowi nieprzyjemny skutek posiadania obfitego, pełnego biustu. Jeśli dotyka on również Ciebie, może warto zainteresować się omawianym modelem? 

 

 

Minimizer

 

Minimizer to nic innego, jak model, który sprawia, że piersi wyglądają na mniejsze. Mówiąc najprościej, będzie to po prostu przeciwieństwo dla staników push-up. W  rzeczywistości biustonosz typu minimizer działa w taki sposób, że rozkłada pierś szerzej na klatce piersiowej, przez co biust wygląda na mniejszy. Dzięki gładkim, miękkim miseczkom i szerokim ramiączkom nadal zapewnia on duży komfort i wsparcie, którego potrzebują piersi. Dobry minimizer to taki, który nie uciska zbytnio klatki piersiowej więc jeśli przy noszeniu tego modelu poczujesz dyskomfort, wiedz, że jest to niewłaściwy stan rzeczy.

 

Raczej nie zaskoczy Cię stwierdzenie, że biustonosz pomniejszający piersi to rozwiązanie skierowanie do posiadaczek pełniejszych biustów. Dzięki temu rozwiązaniu piersi będą bowiem wyglądały na około jeden rozmiar mniejsze. Jedną z najważniejszych zalet stanika minimiser jest to, że zakładając go unikniesz niechcianych rowków, które powstają gdy ubierasz koszulę zapinaną na guziki. Ewentualnie, alternatywną opcją może być też podklejenie koszuli naszą dwustronną taśmą Fashion Tape!?

 

 

Półbiustonosz, czyli demi cup bra

 

”Demi” po francusku oznacza pół – i dokładnie do tego odnosi się ten styl stanika – pół miseczki. Te biustonosze z fiszbinami eksponują górną część piersi i mają szeroko rozstawione ramiączka. Małe usztywniane poduszki w połowie dolnej części miseczek podnoszą biust i tworzą bardzo seksowny dekolt. Miseczki po prostu zakrywają twoje sutki lub nie. Być może bazując na opisie zauważysz podobieństwo tego modelu do omawianej wcześniej balkonetki. Już spieszymy z wyjaśnieniem! Biustonosz demi różni się od balkonetki, ponieważ miseczki typu demi mają kształt przypominający dolną część serca, a miseczki balkonowe są zazwyczaj proste. 

Tak naprawdę, każda kobieta może nosić biustonosz typu demi, ponieważ kształt pół miseczki sprawdza się w przypadku większości kształtów biustu. Zwłaszcza jeśli Twoje piersi są bardziej pełne na dole niż na górze, półbiustonosz będzie idealnie pasował. W porównaniu do biustonosza z pełną miseczką, demi bra oferuje jednak nieco mniej wsparcia.

 

Ten półstanik jest idealny do noszenia pod mocno wyciętymi ubraniami, ze względu na jego niski dekolt. Z pewnością nie będzie on wówczas widoczny pod topem lub sukienką. Dodatkowo, biustonosz typu demi zapewnia seksowny wygląd, bo jego miseczki eksponują znaczną część klatki piersiowej, ładnie kształtując przy tym biust. No i czego chcieć więcej??

 

 

Stanik soft (non-padded bra)

 

Chodzi tu o biustonosz miękki, który nie posiada usztywnianych miseczek. Jak można wnioskować, stanik ten nie posiada również żadnego wypełnienia czy dodatkowego push-upu. Staniki typu soft cup bardzo często są uszyte z koronki, zapewniając wówczas seksowny, uwodzicielski look. Jednak bez problemu znajdziesz w sklepach również modele z gładkimi miseczkami albo takie uszyte z dzianiny. 

 

Modeli soft cup bra jest tak wiele, że nadadzą się dla naprawdę szerokiego grona kobiet. Niemniej jednak, jeśli zależy Ci na dużym podtrzymaniu, niestety miękkie staniki Ci takiego nie zapewnią. Ten typ często wybierają te z nas, dla których tradycyjne staniki są po prostu niewygodne. Docenią go na pewno również kobiety w ciąży, karmiące piersią oraz te, które mają trudności z prawidłowym dopasowaniem fiszbin ze względu na kształt piersi, rozmieszczenie tkanek piersi lub typ sylwetki.

 

 

Stanik sportowy – sports bra

 

Stanik sportowy zaprojektowany jest tak, aby zapewnić wsparcie podczas aktywności fizycznej, jednocześnie chroniąc biust przed uszkodzeniem tkanek. Biustonosze sportowe występują w dwóch wersjach: kompresyjnej i hermetycznej. Biustonosze kompresyjne ściskają piersi do pojedynczej “kieszonki”, w której piersi nie są od siebie odseparowane, dociskając je zarazem do ciała. Z kolei drugi wymieniony typ przypomina bardziej standardowy biustonosz, z odrębną miseczką na każdą pierś. Hermetyczne staniki są często lekko usztywnione, a nawet – posiadają wszyte fiszbiny.

 

Biustonosz sportowy to model niezbędny dla każdej aktywnej fizycznie kobiety. Stanowi doskonałe podparcie dla piersi, zapobiegając ich wiotczeniu i kontuzjom podczas intensywnych treningów. Sportowe modele staników są tak zróżnicowane, że nadadzą się do różnych rodzajów aktywności – poczynając od jogi czy stretchingu, które nie mają znaczącego wpływu na piersi, poprzez jazdę na rowerze czy szybki marsz, a kończąc na bieganiu, aerobiku oraz tańcu – gdzie stabilizacja biustu jest szczególnie ważna!

 

 

Stanik samonośny – self-supporting bra

 

Biustonosze samonośne to takie, które nie posiadają obwodu oraz ramiączek. Zwykle wewnętrzna strona ich miseczek pokryta jest klejem – i to właśnie on pomaga docisnąć stanik do piersi. Na rynku istnieje duża różnorodność staników na kleju, chociażby wyodrębniając je ze względu na materiał wykonania. Popularne są biustonosze silikonowe, które zwykle występują w formie nakładek. Oczywiście znajdziesz takie również w naszym sklepie Bilbette, np. silikonowy stanik samonośny Flower czy bardzo podobne nakładki liftingujące Round.?

Na pewno warto zwrócić uwagę na te staniki bez pleców, które wykonane są z nylonu – materiał ten jest oddychający więc zapewnia Twojej skórze pełny komfort. My w swojej ofercie posiadamy bestsellerowy stanik Motylek, który dodatkowo posiada z przodu klips zbierający piersi. A jeśli zainteresowały Cię nakładki na biust – takowe również znajdziesz u nas w wersji z nylonu. Mowa tu o słynnych nakładkach samonośnych Bunnies, które dostępne są w trzech rozmiarach: S, M oraz XL. Co ważne, zarówno Motylek, jak i nakładki Bunnies są perforowane – tzn. mają w swojej strukturze malutkie dziurki, które odprowadzają wilgoć i pozwalają skórze oddychać. 

Co jak co, ale staniki samonośne to zdecydowanie wariant do zadań specjalnych! Nic nie sprawdzi się tak dobrze, gdy Twoją wieczorową kreacją jest sukienka z odkrytymi plecami albo po prostu masz ochotę na bluzkę bez ramiączek (np. typu hiszpanka). Biustonosze samoprzylepne cieszą się ogromną popularnością wśród panien młodych, bo co jak co, ale suknia ślubna zwykle wymaga od nas zastosowania specjalistycznej bielizny. Jeśli Ty również należysz do grona dziewczyn przygotowujących się do swojego wesela, zerknij koniecznie do naszych wpisów: “Perfekcyjna Panna Młoda – o czym warto pamiętać” oraz “Bielizna pod suknię ślubną – co wybrać do głębokich dekoltów?”. 

 

 


 

 

Jak widzisz, dobór stanika to temat o wiele szerszy niż samo dopasowanie rozmiaru miseczki i obwodu. My w Bilbette lubimy podkreślać jak dużą rolę odgrywa indywidualizm oraz różnorodność kobiecych ciał, dlatego zdajemy sobie sprawę, że każda z nas potrzebuje trochę czasu nim znajdzie swój ideał biustonosza. Niemniej jednak, ten ideał na pewno istnieje, a kto wie – może znajdziesz go właśnie w naszym sklepie? Wiele kobiet za takowy uważa taśmę do biustu Boob Tape – a to z uwagi na jej wszechstronne zastosowanie oraz fakt, że nadaje się dla każdych piersi.? 

Jednak jeśli chodzi o rozwiązania typowo na co dzień, jak pewnie sama zauważyłaś, tych klasycznych wariantów stanika jest multum i z pewnością warto testować różne modele. A my mamy nadzieję, że informacje i wskazówki jakie wyniesiesz z tego wpisu przydadzą się przy następnej wizycie w sklepie z bielizną!